Om du letar efter ett vinterdäck med däckbeteckningen 205/45-R17 till din bil kan detta däck från Trazano vara något för dig. Trazano har valt att kalla denna modell av vinterdäck för SnowMaster SW608.
SnowMaster SW608 är ett vinterdäck med en diameter på 17". Däcket har en bredd på 205 mm och en profil på cirka 92 mm, vilket motsvarar 45% av däckets bredd. SnowMaster SW608 är godkänt för hastigheter upp till 210 km/h (index H).
Det kan vara en bra idé att passa på att köpa nya fälgar samtidigt som du köper Trazano SnowMaster SW608 då kompletta hjul ofta kan ha ett fördelaktigt pris.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 892 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Trazano |
| Modell | SnowMaster SW608 |
| Däckbeteckning | 205/45-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 92 mm |
| Profilprocent | 45% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
Vinterdäck med däckbeteckningen 195/50-R16 och modellnamnet SnowMaster SW608.
Ett av våra vinterdäck från Westlake. Detta däck med beteckningen 205/45-R17.
Vinterdäcket SnowMaster SW608 har en däckbeteckning som är 225/45-R18. Däcket kommer från Trazano.
Vinterdäcket SnowMaster SW608 har en däckbeteckning som är 175/70-R14. Däcket kommer från Trazano.