IcePaw är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 205/55-R16. Vinterdäcket IcePaw är ett vinterdäck i utbudet av däck från Kontio.
IcePaw har en diameter som är 16" och därmed passar på 16"-fälgar. Detta däck har en bredd på 205 mm och har en profil som är ungefär 113 mm. Profilmåttet motsvarar 55% av däckets bredd. Kontio IcePaw klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Spara pengar och köp med nya 16"-fälgar samtidigt som du köper Kontio IcePaw. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 106 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Kontio |
| Modell | IcePaw |
| Däckbeteckning | 205/55-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
Ett vinterdäck från Kontio. IcePaw har däckbeteckningen 225/45-R17.
Ett av våra vinterdäck från Kontio. Detta däck med beteckningen 205/60-R16.
Vinterdäck från Kontio med modellnamnet IcePaw och däckbeteckningen 185/65-R15.
Kontio IcePaw är ett vinterdäck med däckmärkningen 225/50-R17.