Vinterdäcket Trazano SnowMaster SW608 är ett vinterdäck för er med bilar som kräver däck med däckbeteckningen 195/50-R16. Detta vinterdäck har modellnamnet SnowMaster SW608 och är ett av alla däck som tillverkas av Trazano.
SnowMaster SW608 har en diameter som är 16" och därmed passar på 16"-fälgar. Detta vinterdäck har en bredd på 195 mm och en profil på cirka 98 mm, vilket motsvarar 50% av däckets bredd. Detta är ett vinterdäck som får användas för hastigheter upp till 210 km/h (hastighetsindex H).
Hos BytHjul hittar du även förslag på 16"-fälgar för SnowMaster SW608. Du hittar länken till BytHjul nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 800 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Trazano |
| Modell | SnowMaster SW608 |
| Däckbeteckning | 195/50-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 98 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
Vinterdäcket SnowMaster SW608 från Trazano med däckbeteckningen 205/45-R17.
Trazano SnowMaster SW608 - Ett vinterdäck med däckmärkningen 245/30-R20.
Vinterdäcket SnowMaster SW608 har en däckbeteckning som är 225/45-R18. Däcket kommer från Trazano.
Vinterdäcket SnowMaster SW608 har en däckbeteckning som är 175/70-R14. Däcket kommer från Trazano.