Detta vinterdäck passar om du letar efter ett däck med däckbeteckningen 195/65-R15 till din bil. Kontio, som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet IcePaw.
Kontio IcePaw är ett vinterdäck med diametern 15". vinterdäcket IcePaw är 195 mm brett och en profil på 127 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Hos BytHjul hittar du även förslag på 15"-fälgar för IcePaw. Du hittar länken till BytHjul nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 230 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Kontio |
| Modell | IcePaw |
| Däckbeteckning | 195/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 127 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 95 |
Vinterdäck från Kontio med modellnamnet IcePaw och däckbeteckningen 185/65-R15.
Kontio IcePaw är ett vinterdäck med däckmärkningen 225/55-R17.
Ett vinterdäck från Kontio. IcePaw har däckbeteckningen 225/45-R17.
Detta vinterdäck från Kontio, kallat IcePaw, har däckbeteckningen 205/55-R16.