Däckbeteckningen för detta vinterdäck från Kontio är 185/65-R15. IcePaw är ett vinterdäck i utbudet av däck från Kontio.
Kontio IcePaw är ett vinterdäck som passar på fälgar med en diameter på 15". vinterdäcket IcePaw är 185 mm brett och en profil på 120 mm. Kontio IcePaw klarar hastigheter upp till 190 km/h, vilket indikeras av hastighetsindex T.
Komplettera Kontio IcePaw med matchande 15"-fälgar. Du hittar passande fälgar genom att besöka BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 159 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Kontio |
| Modell | IcePaw |
| Däckbeteckning | 185/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 120 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
Ett vinterdäck från Kontio. IcePaw har däckbeteckningen 195/65-R15.
Ett vinterdäck från Kontio. IcePaw har däckbeteckningen 225/45-R17.
Detta vinterdäck från Kontio, kallat IcePaw, har däckbeteckningen 205/55-R16.
Kontio IcePaw är ett vinterdäck med däckmärkningen 225/50-R17.