SnowMaster SW618 är ett däck från Goodride som har däckbeteckningen 175/65-R15. Detta Goodride-däck är av modellen SnowMaster SW618.
Med en diameter på 15" är detta vinterdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Detta däck har en bredd på 175 mm och har en profil som är ungefär 114 mm. Profilmåttet motsvarar 65% av däckets bredd. Med detta vinterdäck från Goodride har du ett däck som klarar hastigheter upp till 190 km/h.
Spara pengar och köp med nya 15"-fälgar samtidigt som du köper Goodride SnowMaster SW618. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 846 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Goodride |
| Modell | SnowMaster SW618 |
| Däckbeteckning | 175/65-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 114 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 84 |
Ett av våra vinterdäck från Goodride. Detta däck med beteckningen 175/65-R15.
Vinterdäcket SnowMaster SW608 har en däckbeteckning som är 175/70-R14. Däcket kommer från Trazano.
Vinterdäcket SW618 från Goodride med däckbeteckningen 185/60-R15.
Detta vinterdäck från Trazano, kallat SnowMaster SW618 Nordic, har däckbeteckningen 185/60-R15.