Däckbeteckningen för detta vinterdäck från Trazano är 175/70-R14. Trazano, som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet SnowMaster SW608.
SnowMaster SW608 är ett vinterdäck med en diameter på 14". vinterdäcket SnowMaster SW608 är 175 mm brett och en profil på 123 mm. Hastighetsindex T som Trazano SnowMaster SW608 har innebär att det är ett vinterdäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 190 km/h.
Passa på att köpa kompletta hjul när du köper Trazano SnowMaster SW608. Mer information om passande 14"-fälgar hittar du hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 571 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Trazano |
| Modell | SnowMaster SW608 |
| Däckbeteckning | 175/70-R14 |
| Diameter | 14" |
| Bredd | 175 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 70% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 84 |
Ett av våra vinterdäck från Goodride. Detta däck med beteckningen 175/65-R15.
Goodride SnowMaster SW618 är ett vinterdäck med däckmärkningen 175/65-R15.
Detta vinterdäck från Goodyear, kallat Ultra Grip 9+, har däckbeteckningen 175/70-R14.
Kumho har tagit fram detta vinterdäck med namnet WP52+ EV. Däcket har däckbeteckningen 175/70-R14.