Om du letar efter ett vinterdäck med däckbeteckningen 215/55-R18 till din bil kan detta däck från Trazano vara något för dig. SnowMaster SW618 Nordic är ett vinterdäck i utbudet av däck från Trazano.
Med en diameter på 18" är detta vinterdäck gjort för att användas på fälgar med samma diameter. Med vinterdäcket SnowMaster SW618 Nordic får du ett däck som är 215 mm brett och har en profil på 118 mm. Hastighetsindex H som Trazano SnowMaster SW618 Nordic har innebär att det är ett vinterdäck som är godkänt att användas för hastigheter upp till 210 km/h.
Hos BytHjul hittar du även förslag på 18"-fälgar för SnowMaster SW618 Nordic. Du hittar länken till BytHjul nedanför.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 113 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Trazano |
| Modell | SnowMaster SW618 Nordic |
| Däckbeteckning | 215/55-R18 |
| Diameter | 18" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 118 mm |
| Profilprocent | 55% |
| Hastighetsindex | H (max 210 km/h) |
| Belastningskod | 99 |
Vinterdäcket SnowMaster SW618 Nordic har en däckbeteckning som är 215/65-R16. Däcket kommer från Trazano.
Ett av våra vinterdäck från Trazano. Detta däck med beteckningen 155/65-R14.
Vinterdäcket SnowMaster SW618 Nordic har en däckbeteckning som är 225/45-R18. Däcket kommer från Trazano.
Trazano SnowMaster SW618 Nordic - Ett vinterdäck med däckmärkningen 185/65-R15.