SnowMaster SW618 Nordic är ett vinterdäck som passar bilar med däckbeteckningen 225/65-R17. SnowMaster SW618 Nordic är ett vinterdäck i utbudet av däck från Trazano.
Detta vinterdäck passar på fälgar som har en diameter på 17". Vinterdäcket är 225 mm brett med en profil på 146 mm. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Kompletta hjul kan du plocka ihop hos BytHjul där du hittar 17"-fälgar till Trazano SnowMaster SW618 Nordic.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 097 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Trazano |
| Modell | SnowMaster SW618 Nordic |
| Däckbeteckning | 225/65-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 146 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 102 |
Vinterdäcket SnowMaster SW618 Nordic har en däckbeteckning som är 225/45-R18. Däcket kommer från Trazano.
Ett av våra vinterdäck från Trazano. Detta däck med beteckningen 225/65-R16.
Detta vinterdäck från Trazano, kallat SnowMaster SW618 Nordic, har däckbeteckningen 225/50-R17.
Ett av våra vinterdäck från Trazano. Detta däck med beteckningen 155/65-R14.