Däckbeteckningen för detta vinterdäck från Trazano är 225/50-R17. Vinterdäcket du nu tittar på kallar Trazano för SnowMaster SW618 Nordic.
SnowMaster SW618 Nordic är ett vinterdäck med en diameter på 17". Detta däck har en bredd på 225 mm och har en profil som är ungefär 113 mm. Profilmåttet motsvarar 50% av däckets bredd. Detta vinterdäck har ett hastighetsindex som är T (max 190 km/h).
Du kan komplettera detta vinterdäck med 17"-fälgar. Besök BytHjul för mer information angående passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 938 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Trazano |
| Modell | SnowMaster SW618 Nordic |
| Däckbeteckning | 225/50-R17 |
| Diameter | 17" |
| Bredd | 225 mm |
| Profil | 113 mm |
| Profilprocent | 50% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 94 |
Vinterdäck från Trazano med modellnamnet SnowMaster SW618 Nordic och däckbeteckningen 205/65-R15.
Vinterdäcket SnowMaster SW618 Nordic har en däckbeteckning som är 225/45-R18. Däcket kommer från Trazano.
Ett av våra vinterdäck från Trazano. Detta däck med beteckningen 225/65-R16.
Ett vinterdäck från Trazano. SnowMaster SW618 Nordic har däckbeteckningen 225/65-R17.