Trazano har valt att kalla detta vinterdäck med däckbeteckningen 215/65-R16 för SnowMaster SW618 Nordic. Trazano, som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet SnowMaster SW618 Nordic.
Detta vinterdäck från Trazano passar på 16"-fälgar, både för plåtfälg och aluminiumfälg. Detta däck är 215 mm brett och har samtidigt en profil på 140 mm. Profilen motsvarar 65% av däckets bredd. Hastighetsindex T som SnowMaster SW618 Nordic har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Spara pengar och köp med nya 16"-fälgar samtidigt som du köper Trazano SnowMaster SW618 Nordic. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 943 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Trazano |
| Modell | SnowMaster SW618 Nordic |
| Däckbeteckning | 215/65-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 215 mm |
| Profil | 140 mm |
| Profilprocent | 65% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 98 |
Ett av våra vinterdäck från Trazano. Detta däck med beteckningen 225/65-R16.
Ett vinterdäck från Trazano. SnowMaster SW618 Nordic har däckbeteckningen 205/65-R16.
Vinterdäck med däckbeteckningen 215/55-R18 och modellnamnet SnowMaster SW618 Nordic.
Ett av våra vinterdäck från Trazano. Detta däck med beteckningen 155/65-R14.