Trazano har valt att kalla detta vinterdäck med däckbeteckningen 205/60-R16 för SnowMaster SW618 Nordic. Trazano, som tillverkar detta vinterdäck, har gett det modellnamnet SnowMaster SW618 Nordic.
Detta Trazano-däck har en diameter på 16". Här har du ett vinterdäck från Trazano som är 205 brett och med en profil på 123 mm. Hastighetsindex T som SnowMaster SW618 Nordic har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Spara pengar och köp med nya 16"-fälgar samtidigt som du köper Trazano SnowMaster SW618 Nordic. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 839 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Trazano |
| Modell | SnowMaster SW618 Nordic |
| Däckbeteckning | 205/60-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 205 mm |
| Profil | 123 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 92 |
Ett vinterdäck från Trazano. SnowMaster SW618 Nordic har däckbeteckningen 205/65-R16.
Vinterdäck från Trazano med modellnamnet SnowMaster SW618 Nordic och däckbeteckningen 205/65-R15.
Vinterdäck med däckbeteckningen 195/60-R16 och modellnamnet SnowMaster SW618 Nordic.
Ett av våra vinterdäck från Trazano. Detta däck med beteckningen 155/65-R14.