Detta vinterdäck från Trazano har däckmärkningen 195/60-R16. SnowMaster SW618 Nordic, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Trazano.
Detta Trazano-däck har en diameter på 16". vinterdäcket SnowMaster SW618 Nordic är 195 mm brett och en profil på 117 mm. Med ett hastighetsindex på T är Trazano SnowMaster SW618 Nordic ett vinterdäck som lämpar sig för hastigheter upp till 190 km/h.
Behöver du även 16"-fälgar till vinterdäcket? Klicka dig vidare till BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 833 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Trazano |
| Modell | SnowMaster SW618 Nordic |
| Däckbeteckning | 195/60-R16 |
| Diameter | 16" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 117 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 89 |
Ett av våra vinterdäck från Trazano. Detta däck med beteckningen 195/60-R15.
Trazano har tagit fram detta vinterdäck med namnet SnowMaster SW618 Nordic. Däcket har däckbeteckningen 195/65-R15.
Ett av våra vinterdäck från Trazano. Detta däck med beteckningen 205/60-R16.
Ett av våra vinterdäck från Trazano. Detta däck med beteckningen 155/65-R14.