SnowMaster SW618 Nordic är ett däck från Trazano som har däckbeteckningen 195/60-R15. SnowMaster SW618 Nordic är ett vinterdäck i utbudet av däck från Trazano.
Trazano SnowMaster SW618 Nordic är ett vinterdäck med diametern 15". vinterdäcket SnowMaster SW618 Nordic är 195 mm brett och en profil på 117 mm. Med detta vinterdäck från Trazano har du ett däck som klarar hastigheter upp till 190 km/h.
Vill du även köpa nya 15"-fälgar som passar till Trazano SnowMaster SW618 Nordic? Hos BytHjul hittar du passande fälgar.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 818 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Trazano |
| Modell | SnowMaster SW618 Nordic |
| Däckbeteckning | 195/60-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 195 mm |
| Profil | 117 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 88 |
Detta vinterdäck från Trazano, kallat SnowMaster SW618 Nordic, har däckbeteckningen 185/60-R15.
Trazano SnowMaster SW618 Nordic - Ett vinterdäck med däckmärkningen 185/65-R15.
Ett vinterdäck från Trazano. SnowMaster SW618 Nordic har däckbeteckningen 185/70-R14.
Trazano har tagit fram detta vinterdäck med namnet SnowMaster SW618 Nordic. Däcket har däckbeteckningen 195/65-R15.