Vinterdäck säljs i många olika modeller och varianter, men detta vinterdäck har däckbeteckningen 185/60-R15. SnowMaster SW618 Nordic, som detta vinterdäck heter, är ett vinterdäck från Trazano.
Trazano SnowMaster SW618 Nordic är ett vinterdäck som passar på fälgar med en diameter på 15". Med vinterdäcket SnowMaster SW618 Nordic får du ett däck som är 185 mm brett och har en profil på 111 mm. Hastighetsindex T som SnowMaster SW618 Nordic har innebär hastigheter upp till 190 km/h.
Spara pengar och köp med nya 15"-fälgar samtidigt som du köper Trazano SnowMaster SW618 Nordic. Mer information hos BytHjul på länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 778 kr | Besök BytHjul |
| Typ | Vinterdäck |
|---|---|
| Märke | Trazano |
| Modell | SnowMaster SW618 Nordic |
| Däckbeteckning | 185/60-R15 |
| Diameter | 15" |
| Bredd | 185 mm |
| Profil | 111 mm |
| Profilprocent | 60% |
| Hastighetsindex | T (max 190 km/h) |
| Belastningskod | 84 |
Trazano SnowMaster SW618 Nordic - Ett vinterdäck med däckmärkningen 185/65-R15.
Ett vinterdäck från Trazano. SnowMaster SW618 Nordic har däckbeteckningen 185/70-R14.
Ett av våra vinterdäck från Trazano. Detta däck med beteckningen 195/60-R15.
Vinterdäcket SW618 från Goodride med däckbeteckningen 185/60-R15.